11

فرش برای ما ایرانیان یکی از ارکان داشتن خانه ای زیبا و آرامش بخش است و انتخاب یک فرش خوب می تواند در ارامش روانی اعضای خانواده نقش مهمی را ایفا نماید.

استفاده از فرش در دکوراسیون و خانه آرایی، بخصوص برای ما ایرانی‌ها نقشی مهم ایفا می‌کند.

اغلب ما شاید آنقدر که مبلمان، پرده و تابلوهای خانه برایمان اهمیت دارد، فرش برایمان اهمیت ندارد.اما فراموش نکنید یک ست مبلمان زمانی زیبایی خودش رانشان می دهد که در کنار فرشی مناسب چیدمان شود.

فرش های خیلی کوچک,خانه شما را خیلی کوچک تر از آنچه که هست نشان می دهد.براساس نظر برخی از طراحان داخلی

شما باید فرشی انتخاب کنید که کف خانه را بپوشاند.فرشی که در اتاق پذیرایی استفاده می کنید، باید آنقدر بزرگ باشد تا حداقل زیر پایه های جلویی مبل ها را بپوشاند.

ولی برخی دیگرمعتقدند جز میز مقابل مبلمان، عنصر یا شی دیگری روی فرش نباید قرار نگیرد؛ این موضوع به این معناست که حتی پایه‌های مبلمان هم نباید روی فرش قرار گیرد.

اگر قصد دارید تمامی لوازم منزل خود را از ابتدا خریداری کنید، پیشنهاد می کنیم از فرش شروع کنید.اگر خرید فرش را به مرحله آخر موکول کنید،انتخاب آن ماه ها به طول خواهد انجامید.
طراحان دکوراسیون،اولین چیزی که در هنگام تزئین خانه تهیه می کنند، فرش است. در این صورت آنها راحت تر می توانند دیگر لوازم خانه مانند پارچه پرده،مبل کوسن تزئینی را هماهنگ با فرش انتخاب کنند.
فرش به عنوان کانون چیدمان اتاق نشیمن ، سایر لوازم منزل مانند مبلمان وپرده را تحت شعاع قرار داده و گزینه بسیار مهمی در چیدمان محسوب می شود.بهتر است قبل از خرید سایر لوازم منزلتان فرش را خریداری کرده و بعد از آن مبلمان وپرده را با فرش هماهنگ کنید.هماهنگ کردن مبلمان، فرش وپرده یکی از نکات اساسی در دکوراسیون منزل شماست.

قبل از اینکه وارد مقوله فرش و نحوه انتخاب آن در دکوراسیون متناسب با فضای منزل شویم، لازم است تذکر دهیم که چه در مورد فرش و چه در مورد دیگر موارد، انتخاب‌ها با توجه به اینکه در کل از چه سبکی و سلیقه ای برای دکوراسیون استفاده کرده‌ایم، متفاوت خواهد بود.